ANUNŢ în etapa 3 de aprobare P.U.Z. – transparenţă decizională / beneficiar Lavakril Oil srl

ANUNŢ

în etapa 3 de aprobare P.U.Z. – transparenţă decizională

Primarul comunei COMUNEI ZERIND anunţă că începând cu data de 01.11.2018 la sediul primăriei COMUNEI ZERIND , adresa ZERIND NR. 1 JUD. ARAD , se poate consulta documentaţia P.U.Z. şi R.L.U.

CONSTRUIRE CAPACITATE DE PROCESARE PLANTE MEDICINALE (forma) finală.

Amplasament PUZ: teritoriul administrativ al comunei Zerind , intravilanul localitatii Iermata Neagra , identificat prin CF Nr. 302226 , nr. cad. 302226 .

Proiectantul PUZ-ului: SC ARCONCAD SRL ; cu sediul in judetul BIHOR, municipiul Oradea , str.Tiberi Geza , nr. 45, tel. 0752601272.

Beneficiarul PUZ-ului: este investitorul privat SC LAVAKRIL OIL SRL – CUI 36548331, cu sediul in judetul BIHOR , Municipiul ORADEA , calea Clujului , nr. 58/A

Documentaţia PUZ este completă, conţine toate avizele solicitate prin certificatul de urbanism şi este completată cu cerinţele şi condiţiile din avize.

În termen de 25 zile calendaristice de la data prezentului anunţ, se pot depune în scris, observaţii recomandări, sugestii şi opinii privind documenţia, la registratura Primariei Comunei Zerind.

Răspunsurile la observaţiile transmise se vor posta şi afişa în termen 30 zile calendaristice de la data prezentului anunţ, pe site-ul propriu şi la sediul Primariei Comunei Zerind .

Persoanele responsabile cu informarea şi consultarea publicului sunt:

CRAINIC ZENOVIA-responsabil urbanism -tel.0724060791

BONDAR HENRIETTE KATALIN – responsabil cu informarea si relaţii publice –tel.0728842183

PRIMAR,

ec. SIMANDI ALEXANDRU